LUBJAPARK

 

Alates 10.juunist on lubjapark avatud iga päev kell 10-17, muul ajal on võimalik parki külastada kokkuleppel meili teel  limex@limex.ee või telefonil +3725156165.

 Saabudes lubjaparki võite kohe asuda matkarajale, mis algab parkla lähedal asuvast stendist ja rajal olles vöi matkalt tagasi tulles ootavad Teid meie töötajad ning näitavad lubjafilmi ja katseid lubjaga.

Lubja- ja tõrvapargi avasime 2014 aasta juunis (http://www.saartehaal.ee/2014/06/14/lumandas-rajati-omalaadne-lubjapark/) ja oleme avatud iga päev 10-17. Pileti hind täiskasvanutele 4.-EUR, lapsed üksikkülastusel tasuta. Gruppidele hind kokkuleppel, tellimine limex@limex.ee või Tel +3725156165

Lubjapargis saab vastuse näiteks ka järgmistele küsimustele:

-Kuidas kõrrega “mullitades” puhtast veest paekivi teha?

-Kuidas paekivi ilma kuumutamata “keema” panna?

-Kuidas paekivi muudab kliima soojemaks?

-Kuidas teokarpide, munakoore ja kohupiimaga oma tuba värvida?

Lubjapargis on võimalik tutvuda 70-90 aastat vanade ja konserveeritud lubjaahjudega ning tutvuda nende ahjude baasil sajanditevanuse lubjatootmise tehnoloogiaga. Õpperada kulgeb ringikujuliselt vanade ahjude vahel ja igas ahjus on näidatud teatud tehnoloogilist protsessi. Õpperada on varustatud infostendidega, mis võimaldab rada läbida ka giidi kasutamata-kogu vajalik info on 4 keeles (eesti,vene, soome,inglise) stendidel olemas. Peale õpperaja läbimist on võimalus vaadata ka filmi “Lubjaringis”, kus on kirjeldatud kogu lubjatootmise protsessi ning ka lubja kasutamisvõimalusi. Lubjapargi peamajaks ehk Lubjakojaks on  1879 a ehitatud ja 2011-2013 renoveeritud vesnnastekoguduse palvemaja.

 

20140507-Lymanda-187_1Ekskursioon elamusrajal koos giidiga

Teemapargis pakutakse ekskursioone koos giidiga (ettetellimisel), kes tutvustab kogu teemaparki ja seal eksponeeritut.

 

Lubjakoda-peamaja enne...

Lubjakoda-peamaja enne…

 

Näitused ja konverentsid-seminarid peamajas

Pargi peamajaks taastati endine palvemaja. Palkamaja esimesel korrusel asub teemapargi külastuskeskus, kus on pargi infopunkt, näituste ruum (lubjatootmise ajaloost ja selle kasutusest tänapäevani välja), seminarisaal kuni 75-le inimesele, töötoad, tualettruumid ja väike köök.  Seminariruumi on võimalik eraldi rentida koos kohvipauside ja toitlustamisega.

Kuna ökoehitus on järjest populaarsem, toimuvad madalhooajal teemapargis ökoehituse alased koolitused. Koolitusel õpetatakse kuidas kasutada lupja ja lubjatooteid renoveerimisel ja remontimisel, kuidas ise segada kokku lubjavärvid jne

IMG_3413

…ja nüüd

 

Üritused

_A2A4804

Keskusehoone sisevaade. Foto V.Voolaid

Teemapargis on võimalik korraldada erinevaid üritusi: asutuste meeskonnaüritusi, suvepäevi ja jõulupidusi. Samuti on võimalik üürida ruume sünnipäevadeks ja pulmadeks, vajadusel pakume catering-teenust.

Ettetellimisel korraldame ehitusfirmadele ühepäevaseid koolitusi, mille käigus valmistame nn väikeses lubjaahjus firmale lubja, mille valmimisel firma töötajad kaasa löövad.

 

 

 

 

 

 

 

DSCN5683

Grillmaja

Pikniku- ja grillimispaigad

Teemapargi külastajatele on võimalik kasutada spetsiaalselt pikniku pidamiseks kujundatud paikasid koos pinkide, lõkkeplatsi ja –puudega. Grillmaja valmis 2014 a juulis ning seda on vöimalik kasutada kuni 20 inimese privaatseks aja veetmiseks.

 

 

DSCN6213

Suveniirlaud

 

 

Suveniiripood

DSCN6211

Küünlaalus-minilubjaahi

Teemapargi jaoks on välja töötatud suveniir-dolomiidist valmistatud mini-lubjaahi, mida saab osta lubjapargi keskusest. Samuti on võimalik osta ka AS Limex toodangut-lubjapastad, lubivärvid, lubjafilmi DVD.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lubjapargist meedias:

http://arhiiv.err.ee/vaata/osoon-liblikad-loopealsetel-lubjapark-metsasitikas (alates 12.41)

Kommenteerimine on suletud