LUBJAPARK

10.juunist kuni 20.augustini on lubjapark avatud iga päev kell 10-17, muul ajal on võimalik parki külastada kokkuleppel meili teel  limex@limex.ee või telefonil +3725156165.

 Saabudes lubjaparki võite kohe asuda matkarajale, mis algab parkla lähedal asuvast stendist ja rajal olles vöi matkalt tagasi tulles ootavad Teid meie töötajad ning näitavad lubjafilmi ja katseid lubjaga.

Lubja- ja tõrvapargi avasime 2014 aasta juunis (http://www.saartehaal.ee/2014/06/14/lumandas-rajati-omalaadne-lubjapark/) ja oleme avatud iga päev 10-17. Pileti hind täiskasvanutele 4.-EUR, lapsed üksikkülastusel tasuta. Gruppidele hind kokkuleppel, tellimine limex@limex.ee või Tel +3725156165

Lubjapargis saab vastuse näiteks ka järgmistele küsimustele:

-Kuidas kõrrega “mullitades” puhtast veest paekivi teha?

-Kuidas paekivi ilma kuumutamata “keema” panna?

-Kuidas paekivi muudab kliima soojemaks?

-Kuidas teokarpide, munakoore ja kohupiimaga oma tuba värvida?

Lubjapargis on võimalik tutvuda 70-90 aastat vanade ja konserveeritud lubjaahjudega ning tutvuda nende ahjude baasil sajanditevanuse lubjatootmise tehnoloogiaga. Õpperada kulgeb ringikujuliselt vanade ahjude vahel ja igas ahjus on näidatud teatud tehnoloogilist protsessi. Õpperada on varustatud infostendidega, mis võimaldab rada läbida ka giidi kasutamata-kogu vajalik info on 4 keeles (eesti,vene, soome,inglise) stendidel olemas. Peale õpperaja läbimist on võimalus vaadata ka filmi “Lubjaringis”, kus on kirjeldatud kogu lubjatootmise protsessi ning ka lubja kasutamisvõimalusi. Lubjapargi peamajaks ehk Lubjakojaks on  1879 a ehitatud ja 2011-2013 renoveeritud vesnnastekoguduse palvemaja.

 

20140507-Lymanda-187_1Ekskursioon elamusrajal koos giidiga

Teemapargis pakutakse ekskursioone koos giidiga (ettetellimisel), kes tutvustab kogu teemaparki ja seal eksponeeritut.

 

Lubjakoda-peamaja enne...

Lubjakoda-peamaja enne…

 

Näitused ja konverentsid-seminarid peamajas

Pargi peamajaks taastati endine palvemaja. Palkamaja esimesel korrusel asub teemapargi külastuskeskus, kus on pargi infopunkt, näituste ruum (lubjatootmise ajaloost ja selle kasutusest tänapäevani välja), seminarisaal kuni 75-le inimesele, töötoad, tualettruumid ja väike köök.  Seminariruumi on võimalik eraldi rentida koos kohvipauside ja toitlustamisega.

Kuna ökoehitus on järjest populaarsem, toimuvad madalhooajal teemapargis ökoehituse alased koolitused. Koolitusel õpetatakse kuidas kasutada lupja ja lubjatooteid renoveerimisel ja remontimisel, kuidas ise segada kokku lubjavärvid jne

IMG_3413

…ja nüüd

 

Üritused

_A2A4804

Keskusehoone sisevaade. Foto V.Voolaid

Teemapargis on võimalik korraldada erinevaid üritusi: asutuste meeskonnaüritusi, suvepäevi ja jõulupidusi. Samuti on võimalik üürida ruume sünnipäevadeks ja pulmadeks, vajadusel pakume catering-teenust.

Ettetellimisel korraldame ehitusfirmadele ühepäevaseid koolitusi, mille käigus valmistame nn väikeses lubjaahjus firmale lubja, mille valmimisel firma töötajad kaasa löövad.

 

 

 

 

 

 

 

DSCN5683

Grillmaja

Pikniku- ja grillimispaigad

Teemapargi külastajatele on võimalik kasutada spetsiaalselt pikniku pidamiseks kujundatud paikasid koos pinkide, lõkkeplatsi ja –puudega. Grillmaja valmis 2014 a juulis ning seda on vöimalik kasutada kuni 20 inimese privaatseks aja veetmiseks.

 

 

DSCN6213

Suveniirlaud

 

 

Suveniiripood

DSCN6211

Küünlaalus-minilubjaahi

Teemapargi jaoks on välja töötatud suveniir-dolomiidist valmistatud mini-lubjaahi, mida saab osta lubjapargi keskusest. Samuti on võimalik osta ka AS Limex toodangut-lubjapastad, lubivärvid, lubjafilmi DVD.

 

 

 

 

 

 

Turismiprojekti Industrial Heritage (originaalnimi Revival of Industrial heritage for tourism development, eesti keeles “Tööstuspärandi taaselustamine turismi arendamiseks”) raames arendatakse välja tööstuspärandil põhinev turismimarsruut.

Projekti raames korrastatakse ja/või arendatakse turismiobjektideks erinevad veskid, tootmishooned, tuletornid, raudteeobjektid ja veetornid Eestis ja Lätis. Lääne-Eestist arendatakse/korrastatakse kokku 7 tööstuspärandi objekti: Kübassaare Tuletorn ja Lümanda Lubjapark Saaremaal, Tootsi Turbavabrik Pärnumaal, Haapsalu Raudtee- ja Sidemuuseum ning Risti Veetorn Läänemaal, Tahkuna ja Ristna Tuletornid Hiiumaal. Samuti kaasatakse turundus- ja arendustegevustesse teisi olemasolevaid tööstuspärandi turismiobjekte.

Projekti regionaalsed partnerid on Lääne-Eesti Turism, Lõuna-Eesti Turism, Kurzeme regioon (Läti), Riia regioon (Läti) ja Vidzeme regioon (Läti), kes viivad ellu ühised turundus- ja arendustegevused.

Projekti partnerid Eestis objektide korrastamisel on: Pöide Vallavalitsus, AS Limex, MTÜ Eesti Turbamuuseum, SA Haapsalu ja Läänemaa muuseumid, Lääne-Nigula Vallavalitsus, Hiiu Vallavalitsus ja Eesti Tuletornide Selts, Alatskivi Looduskeskus, Räpina Paberivabrik, Hellenurme veskimuuseum, Lahmuse Vesiveski, Leevaku hüdroelektrijaam.

Projektipartnerid Lätis objektide korrastamisel on: Jaunpils vesiveski, Rideli vesiveski, Aizpute veetorn, Birini veetorn, Zilaiskalns veetorn, Oviši tuletorn, Airites raudteejaam, Baloži turbaraudtee, Gulbene-Aluksne raudteejaam, Limbaži villa- ja tekstiilivabrik, Koni veski, Ligatne Paberivabrik, Kuldiga Tööstustorn, Pace villavabrik.

Projekti kestus: 01.05.2017 – 30.04.2019.

Projekt on rahastatud Interreg Eesti-Läti programmist. Projekti kogumaksumus on 1 431 135.40€, millest ERDF toetus 971 665.09€. OÜ Limex projektitegevuste eelarve on 15 000€.

Projekti raames renoveerime lubjaahju, tõlgime meie filmi kolme keelde ja koostame ja trükime täiendavalt turismile suunatud materjale!

Lubjapargist meedias:

http://arhiiv.err.ee/vaata/osoon-liblikad-loopealsetel-lubjapark-metsasitikas (alates 12.41)

Kommenteerimine on suletud.