Lubi-liimvärv

Lubi-liimvärv

Lubi-liimvärv

Austrias valmistatud lubi-liimvärv, mis koosneb järgmistest komponentidest: kustutatud lubi (sideaine), peenike marmorjahu ehk dolomiit (täiteaine) ja tselluloosliim (kleepuvuse ja konsistentsi parandaja, lisatakse alla 1 kaaluprotsendi). Lubi-liimvärvi kasutatakse lubjarikkast lubikrohvist madalama imendumisvõimega krohvide hooldamiseks ja seintele sodimise (nn.grafiti) kaitseks. Lubi-liimvärvi toonimiseks traditsiooniliste pigmentidega kasutatakse lubivärvitoonide “Lubivärv 90” retseptide kogu.

VALGE LUBI-LIIMVÄRVI VALMISTAMINE

  1. Purgilt võetakse kaas ja lisatakse kolm liitrit puhast vett
  2. Seejärel vabastatakse lubjapasta purgi külgedest puupulga või kellu abil
  3. Vispli abil segatakse vesi ja lubi täielikult klimbivabaks massiks
  4. Olenevalt aluspinna imendumisvõimest vedeldatakse värvi enne värvimist veel 5-7 liitri veega

EELNIISUTAMINE:
Enne värvimist niisutatakse aluspinda puhta vee või süsihappegaasi sisaldava veega. Niisutatakse vooliku külge kinnitatud pihusti abil. Vesi pihustatakse pinnale, kuni see hakkab veest läikima, kuid vesi ei tohi pinda mööda alla valguda. Kui vesi on aluspinda imendunud ja ei läigi enam, võõbatakse krohviparandusi üks või paar korda, kuni need sarnanevad toonilt ja struktuurilt ümbritsevate pindadega.

VÄRVIMINE:

Pärast eelpoolkirjeldatud niisutamist värvitakse pinda 2-3 korda lubi-liimvärviga
Värvitakse üks kiht päevas eelnevalt niisutatud pinnale
Värv kantakse pinnale värvirulli, või pihustiga ja seejärel viimistletakse lubjapintsliga risti- või ringikujuliselt töötades
Värvimisel peab alati hoidma värviserva märjana
Värvikulu: Sile aluspind ca 1,0 kg/m²
Pritskrohv ja kruusakrohv ca 1,3 kg/m²
Grafiti kaitseks ca 2,0 kg/m²

JÄRELNIISUTAMINE:
Pärast värvimist tuleb fassaadi kaitsta liigse kuivamise eest ja niisutatakse (ilma et vesi seina mööda alla valguks) kolme päeva jooksul, üks kord päevas. Järelniisutamine on vajalik värvi karboniseerumiseks. NB! Sega tihti, sest värv vajub põhja! Lubi-liimvärvi toonimseks kasutatakse looduslikke värvipigmente ja toonimissüsteemi LUBIVÄRV 90 spetsiaalselt juhendit.

Praktilised juhised lubivärviga töötamiseks (raamat telli siit).

« tagasi

Kommenteerimine on suletud.